Tue, 2020 October 27. @ 15:15 (Europe/Berlin) | Change timezone

Search

Search

Find competitions and teams quickly

Compare

Compare

Click on this h2h icon anywhere to compare teams and see statistics

Fixtures

Fixtures

View today's matches, tomorrow's fixtures, yesterday's results or fixtures on any specific date by using the calendar


Fixtures - 2020.09.01

Group by: leagues | time
Time Home Score Away 1 X 2 H2H
 Basketball Basketball NBA 2019/2020
00:30 Milwaukee 104 : 115 Miami 1.50 14.75 2.89
03:00 Oklahoma City 104 : 100 Houston 2.90 14.75 1.50
23:30 Toronto 99 : 102 Boston 1.85 14.50 2.13
 Basketball Basketball WNBA 2020
04:00 Minnesota 96 : 78 Los Angeles 3.06 15.50 1.43
 Soccer Chile Primera Division 2020
18:00 Coquimbo Unido 0 : 0 Audax Italiano 2.08 3.41 3.03
 Handball Denmark 1st League M 2020/2021
20:00 Ribe-Esbjerg HH 32 : 37 Tvis Holstebro 2.85 8.25 1.65
 Handball Denmark 1st League W 2020/2021
17:30 Ikast/Bording EH 30 : 18 Arhus SK 1.10 16.00 9.25
18:30 Silkeborg 26 : 21 Randers HK 1.55 8.75 3.10
 Soccer Denmark Landspokal 2020/2021
16:30 Glamsbjerg IF 0 : 8 Esbjerg FB 30.50 19.50 1.01
17:00 Ishoj BK 1 : 2 ot AB Kobenhavn 2.39 3.97 2.45
17:00 Aalborg Freja 0 : 4 Aarhus VSK 11.50 7.30 1.14
17:00 Vanlose IF 1 : 2 ot Hillerod 2.35 3.72 2.50
17:00 Bronderslev 0 : 4 Brabrand 42.00 11.50 1.01
17:00 Ringsted 3 : 0 Vordingborg 2.50 4.16 2.22
17:00 B 1908 1 : 3 Fremad Amager 11.25 6.52 1.17
17:00 Frederikssund 1 : 4 Nastved 6.80 5.20 1.32
17:00 Sydvest 05 2 : 0 Fredericia 9.18 5.08 1.29
17:15 Djursland 0 : 7 Skive 16.25 9.28 1.09
17:15 Allerod FK 3 : 1 Union Kobenhavn BK 2.14 3.78 2.81
17:15 SGI Sonderris 0 : 1 Kolding B 3.70 4.27 1.74
17:15 Hojslev IF 0 : 4 Viby IF - - -
17:15 Ringkobing IF 0 : 2 Vendsyssel 8.39 5.75 1.25
17:15 Egebjerg Fodbold 0 : 2 Kolding IF 29.50 18.25 1.01
17:15 Birkerod 1 : 0 Avedore 2.68 3.70 2.29
17:15 Frem Saxkobing 1 : 6 Roskilde FC 1906 - - -
17:15 Utopia FK 2 : 1 ot(p) Bogense 4.50 4.87 1.53
17:15 NFB 1 : 3 LSF Smorum 23.50 11.00 1.06
17:30 Morso 0 : 9 Viborg FF - - -
18:00 Skjold 1 : 2 ot(p) KFUM Kobenhavn - - -
18:30 Nakskov 0 : 3 Nykobing - - -
19:00 Bronshoj 2 : 1 Frem Hellebak 2.27 3.69 2.63
19:00 GVI 1 : 2 ot Avarta 4.71 4.13 1.57
19:00 Skovshoved IF 1 : 0 ot(p) HIK Hellerup 3.48 3.71 1.86
19:15 Aarhus ASA 4 : 0 Aalborg Chang 1.66 4.22 3.96
 Soccer Ecuador Primera A 2020
19:15 Deportivo Cuenca 2 : 2 T 2.54 3.25 2.51
21:30 Orense 0 : 2 Mushuc Runa 2.20 3.13 3.13
23:45 LDU de Quito 1 : 0 Macar 1.68 3.59 4.56
 Soccer England FA Cup 2020/2021
20:30 Frimley Green 1 : 0 Fareham Town - - -
20:30 Glebe 1 : 3 Whyteleafe - - -
20:30 Stourport Swifts 1 : 3 Coventry United - - -
20:30 Penrith AFC 3 : 2 Pickering Town - - -
20:30 Corsham Town 2 : 2 Farnham Town - - -
20:30 Hanley Town 3 : 1 Lye Town - - -
20:30 Millbrook 0 : 1 Bridgwater Town - - -
20:30 Wells City 2 : 0 Bovey Tracey - - -
20:30 Knaphill 0 : 4 Deal Town - - -
20:30 Newark Flowserve 4 : 0 Deeping Rangers - - -
20:30 Northwich Victoria 1 : 0 Padiham - - -
20:30 Portchester AFC 4 : 0 Sandhurst Town - - -
20:30 Fisher Athletic 2 : 0 Horsham YMCA - - -
20:30 Spalding United 1 : 3 Barton Town Old Boys - - -
20:30 Wythenshawe Amateurs 1 : 1 Shelley - - -
20:30 Tadley Calleva 1 : 0 Alresford Town - - -
20:30 Tunbridge Wells 1 : 0 Erith Town - - -
20:30 Racing Club Warwick 3 : 0 AFC Wulfrunians - - -
20:30 Stockton Town 3 : 0 Shildon - - -
20:30 Cowes Sports 1 : 0 Totton & Eling - - -
20:30 Kennington 0 : 1 Erith & Belvedere - - -
20:30 Chelmsley Town 0 : 3 Shifnal Town - - -
20:30 Glasshoughton Welfare 1 : 1 Knaresborough Town - - -
20:30 Stansted 3 : 2 Takeley - - -
20:30 Maltby Main 2 : 1 Handsworth Parramore - - -
20:30 Billingshurst 0 : 2 Westside - - -
20:30 New Salamis 1 : 0 Colney Heath - - -
20:30 Royal Wootton 2 : 2 Chipping Sodbury Town - - -
20:30 Wroxham 5 : 0 Arlesey Town - - -
20:30 Crowborough Athletic 3 : 4 Crawley Down Gatwick - - -
20:30 Aylesbury 1 : 2 Windsor - - -
20:30 Eynesbury Rovers 7 : 3 Desborough Town - - -
20:30 Easington Sports 2 : 0 Tring Athletic - - -
20:30 Tuffley Rovers 2 : 5 Harefield United - - -
20:30 Diss Town 1 : 0 Framlingham Town - - -
20:30 Brantham Athletic 1 : 1 Benfleet - - -
20:30 Whitton United 4 : 3 Ipswich Wanderers - - -
20:30 Skelmersdale United 3 : 2 Penistone Church - - -
20:30 Whickham 0 : 0 West Allotmen Celtic - - -
20:30 Hamble Club 2 : 1 Reading City - - -
20:30 Croydon Athletic 0 : 3 Sutton Common Rovers - - -
20:30 Highgate United 0 : 3 AFC Bridgnorth - - -
20:30 Uckfield Town 0 : 1 Little Common - - -
20:30 Sheppey United 1 : 0 Sutton Athletic - - -
20:30 Congleton 1 : 1 Burscough - - -
20:30 Plymouth Parkway 1 : 1 Saltash United - - -
20:30 Eastbourne United 0 : 1 Horley Town - - -
20:30 Long Eaton United 3 : 1 Grimsby - - -
20:30 Darwen 2 : 4 Barnoldswick Town - - -
20:30 Christchurch 1 : 1 Ascot United - - -
20:30 Redhill 0 : 0 Egham Town - - -
20:30 Radford 1 : 1 Shepshed Dynamo - - -
20:30 Longridge Town 2 : 1 Winsford United - - -
20:30 Shaftesbury Town 2 : 2 Fawley - - -
20:30 Oakwood 2 : 0 Cobham - - -
20:30 Whitchurch Alport 3 : 1 Haughmond - - -
20:30 Marske United 3 : 0 North Shields - - -
20:30 Northwich 1874 1 : 6 Warrington Rylands - - -
20:30 Saltdean United 1 : 3 Eastbourne Town - - -
20:30 Bewdley Town 1 : 5 OJM Black Country - - -
20:30 Saffron Walden Town 4 : 2 Little Oakley - - -
20:30 Hounslow United 6 : 1 Banstead Athletic - - -
20:30 Hoddesdon Town 1 : 2 Clacton - - -
20:30 Buckland Athletic 1 : 1 Bitton - - -
20:30 AFC Dunstable 4 : 0 Hallen - - -
20:30 Stowmarket Town 2 : 1 Rothwell Corinthians - - -
20:30 East Preston 0 : 2 Chatham Town - - -
20:30 Cribbs 3 : 1 Newent Town - - -
20:30 Haverhill Rovers 2 : 1 Norwich United - - -
20:30 Newcastle Benfield 1 : 1 Seaham Red Star - - -
20:30 Leverstock Green 3 : 1 Wembley - - -
20:30 Peterborough Northern Star 0 : 1 Potton United - - -
20:30 Sawbridgeworth Town 2 : 1 Romford - - -
20:30 Long Melford 3 : 2 Northampton on Chenecks - - -
20:30 Thornaby 2 : 0 Bridlington - - -
20:30 Stone Old Alleynians 0 : 0 Tividale - - -
20:30 Sunderland RCA 3 : 1 Durham City - - -
20:30 Badshot Lea 4 : 0 Amesbury Town - - -
20:30 Molesey 0 : 7 Southall - - -
20:30 Sporting Khalsa 2 : 1 Boldmere St. Michaels - - -
20:30 Brislington 0 : 2 Cadbury Heath - - -
20:30 Spelthorne Sports 1 : 0 Virginia Water - - -
20:30 Athersley Recreation 1 : 4 Charnock Richard - - -
20:30 Wellington AFC 2 : 2 Bodmin Town - - -
20:30 K Sport 0 : 2 Steyning Town - - -
20:30 AFC Mansfield 2 : 1 Sherwood Colliery - - -
20:30 Eccleshill United 0 : 3 Silsden - - -
20:30 Bemerton Heat 2 : 1 Horndean - - -
20:30 Broadfields United 3 : 0 Loxwood - - -
20:30 Lutterworth Town 2 : 0 Staveley MW - - -
20:30 Ashington 2 : 1 Goole AFC - - -
20:30 Camberley 0 : 0 Blackfield & Langley - - -
20:30 Abbey Rangers 3 : 1 Welling - - -
20:30 Heather St Johns 0 : 1 Walsall Wood - - -
20:30 Consett 3 : 2 Sunderland Ryhope CW - - -
20:30 Brockenhurst 0 : 1 Lymington Town - - -
20:30 Alfold 9 : 1 Shoreham - - -
20:30 Leicester Nirvana 1 : 3 Oadby Town - - -
20:30 Walthamstow 3 : 2 London Lions - - -
20:30 North Greenford United 1 : 2 Brimscombe & Thrupp - - -
20:30 Clapton 2 : 2 Sporting Bengal United - - -
20:30 Pagham 2 : 1 Fleet Town - - -
20:30 Risborough Rangers 4 : 1 Longlevens - - -
20:30 Woodbridge Town 2 : 2 Biggleswade United - - -
20:30 Leighton Town 3 : 0 Abingdon United - - -
20:30 Winslow United 2 : 1 Newport Pagnell Town - - -
20:30 Gorleston 5 : 0 Swaffham Town - - -
20:30 Clanfield 0 : 1 Long Crendon - - -
20:30 Hadleigh United 3 : 4 Mildenhall Town FC - - -
20:30 Hullbridge Sports 0 : 2 Hadley - - -
20:30 Portland United 0 : 1 Clevedon Town - - -
20:30 Newton Abbot Spurs 3 : 0 St Austell - - -
20:30 Broadbridge Heath 3 : 1 Raynes Park Vale - - -
20:30 Gresley Rovers 2 : 0 Wellington - - -
20:30 Northallerton Town 1 : 4 Billingham Town - - -
20:30 Hamworthy United 3 : 0 Calne Town - - -
20:30 Lordswood 2 : 3 Hanworth Villa - - -
20:30 Rugby Town 0 : 2 Worcester - - -
20:30 Keynsham Town 1 : 3 Exmouth - - -
20:30 Shepton Mallet 3 : 0 Torrington - - -
20:30 Bearsted 3 : 5 Peacehaven & Telscombe - - -
20:30 Daisy Hill 0 : 2 Colne - - -
20:30 Odd Down 1 : 4 Helston Athletic - - -
20:30 Corinthian FC 2 : 1 Sheerwater - - -
20:30 Quorn 2 : 0 Melton Town - - -
20:30 Runcorn 2 : 1 Thackley - - -
20:30 Westbury 0 : 2 Binfield - - -
20:30 Newhaven 1 : 1 Lingfield - - -
20:30 Anstey Nomads 3 : 0 Sleaford Town - - -
20:30 Garforth Town 0 : 3 Whitley Bay - - -
20:30 Basingstoke Town 1 : 1 Bournemouth - - -
20:30 Langney Wanderers 3 : 1 Tower Hamlets - - -
20:30 Westfields 2 : 0 Brocton - - -
20:30 Hebburn Town 4 : 1 Hemsworth MW - - -
20:30 Bashley 8 : 2 Whitchurch United - - -
20:30 Cockfosters 4 : 2 Stanway Rovers - - -
20:30 West Bridgford 1 : 1 Dunkirk - - -
20:30 Southend Manor 0 : 5 Ware - - -
20:30 Burnham 0 : 0 Cheltenham Saracens - - -
20:30 Redbridge 0 : 2 Harpenden Town - - -
20:30 Lancing 3 : 3 Phoenix Sports 4.10 4.00 1.62
20:30 Lydney Town 0 : 1 Fairford Town - - -
20:30 Wellingborough Whitworth 1 : 6 Harborough Town - - -
20:30 Ardley United 0 : 0 Edgware Town - - -
20:30 Holmer Green 3 : 2 Shrivenham - - -
20:30 Thetford Town 2 : 0 Wellingborough Town - - -
20:30 Oxhey Jets 1 : 0 Bishop's Cleeve - - -
20:30 Newmarket Town 0 : 0 Walsham Le Willows - - -
20:30 Kirkley & Pakefield 1 : 2 Cogenhoe United - - -
20:45 Burton Park Wanderers 0 : 0 Sudbury - - -
20:45 Romulus 0 : 0 Coventry Sphinx 1.60 4.25 4.00
20:45 Maine Road 0 : 5 Squires Gate - - -
20:45 Harlow Town 5 : 1 Enfield 1.36 5.25 5.50
20:45 Irlam 2 : 1 Liversedge - - -
 Soccer England LDV Trophy 2020/2021
18:30 AFC Wimbledon 2 : 1 Charlton 2.71 3.44 2.34
20:00 Carlisle 1 : 3 Fleetwood Town 3.99 3.69 1.79
 Soccer Finland Veikkausliiga 2020
17:30 Valkeakoski Haka 0 : 2 Ilves Tampere 3.39 3.41 2.02
17:30 Honka Espoo 0 : 1 HIFK Helsinki 1.67 3.48 5.25
 Soccer France National 2020/2021
20:00 Avranches 2 : 0 Cretiel 2.44 2.72 3.10
20:00 Briochin 0 : 2 Laval 2.98 2.84 2.44
20:00 Lyon Duchere 1 : 2 Concarneau 2.49 2.83 2.92
20:00 Cholet 3 : 1 Sete 2.18 2.96 3.32
20:45 Red Stars 0 : 0 Le Mans 2.49 2.93 2.85
 Hockey Ice Hockey NHL 2019/2020
01:00 Tampa Bay 3 : 2 ot Boston 2.22 4.02 2.82
03:45 Colorado 6 : 3 Dallas 2.12 4.17 2.97
 Soccer Mexico Primera Division 2020/2021
04:05 Leon 2 : 1 Atlas 1.61 3.81 5.19
 Soccer Romania Liga II 2020/2021
18:30 Petrolol Ploiesti 1 : 2 Farul Constanta 1.83 3.34 3.88
 Soccer Slovakia Cup 2020/2021
16:30 Kalinkovo 0 : 7 Senica SH 14.81 9.48 1.09
17:00 Hajn 2 : 3 ot(p) Rimavská Sobota 8.63 5.97 1.24

Sport statistics

  • soccer, basketball, handball and icehockey statistics from more than 150 leagues (results, tables, fixtures, other usefull statistics, bookies odds etc.)
  • other useful things: comparision of teams and leagues, streaks, selections, predictions, head-to-head
  • the statistics are updated three times each day
  • RSS feeds for the upcoming matches from each sport, just click on the RSS feed in the URL field of your browser
  • archived competitions, most of them from 2003

For a detailed description of all functions and their usage check our Help page.