Mon, 2021 April 12. @ 14:41 (Europe/Berlin) | Change timezone

Russia Cup 2020/2021

Next matches

Home Away 1 X 2 H2H
No matches


Play-offs

Rounds of 16 Quarter finals Semi finals Final
                           
details
Kra. 1:2 Soc.-2021.02.21
           
  Krasnodar FK  0
details
Soc. 1:3 Lok.-2021.04.07
  Sochi PFC  1  
  Sochi PFC  0
details
Lok. 3:0 Tam.-2021.02.21
    Lokomotiv Moskva  1  
  Lokomotiv Moskva  1
details
Lok. -1:-1 CSK.-2021.04.21
  Tambov  0  
  Lokomotiv Moskva  0
details
Zen. 1:2 Ars.-2021.02.20
    CSKA Moskva  0  
  Zenit Peterburg  0
details
Ars. 1:2 CSK.-2021.04.08
  Arsenal Tula  1  
  Arsenal Tula  0
details
CSK. 2:0 SKA.-2021.02.21
    CSKA Moskva  1  
  CSKA Moskva  1
details
  SKA Chabarovsk  0  
   
details
Ros. 0:1 Ter.-2021.02.21
     
  Rostselmash Rostov  0
details
Ter. 1:0 Ufa.-2021.04.07
  Terek Groznyj  1  
  Terek Groznyj  1
details
Ufa. 3:0 Ura.-2021.03.03
    Ufa FK  0  
  Ufa FK  1
details
Ter. -1:-1 Kry.-2021.04.21
  Ural Sverdlovskaya Oblast  0  
  Terek Groznyj  0
details
Khi. 0:4 Kry.-2021.02.22
    Krylya Sovetov Samara  0  
  Khimki FK  0
details
Kry. 2:0 Dyn.-2021.04.08
  Krylya Sovetov Samara  1  
  Krylya Sovetov Samara  1
details
Dyn. 2:0 Spa.-2021.02.20
    Dynamo Moskva  0  
  Dynamo Moskva  1
  Spartak Moskva  0  

Latest results

All results
Home Score Away 1 X 2
Thu, 2021 April 08. @ 18:30
Arsenal Tula 1 : 2 CSKA Moskva 5.90 3.70 1.60
Thu, 2021 April 08. @ 16:30
Krylya Sovetov Samara 2 : 0 Dynamo Moskva 3.23 3.21 2.27
Wed, 2021 April 07. @ 18:00
Sochi PFC 1 : 3 Lokomotiv Moskva 2.41 3.29 2.88
Terek Groznyj 1 : 0 Ufa FK 1.65 3.31 6.08
Wed, 2021 March 03. @ 10:00
Ufa FK 3 : 0 Ural Sverdlovskaya Oblast 2.10 3.13 3.68
Mon, 2021 February 22. @ 12:30
Khimki FK 0 : 4 Krylya Sovetov Samara 2.51 3.22 2.75
Sun, 2021 February 21. @ 17:30
Rostselmash Rostov 0 : 1 Terek Groznyj 2.54 3.02 2.86
Sun, 2021 February 21. @ 15:00
Lokomotiv Moskva 3 : 0 Tambov 1.06 9.81 31.50
Krasnodar FK 1 : 2 Sochi PFC 1.97 3.44 3.50
Sun, 2021 February 21. @ 12:30
CSKA Moskva 2 : 0 SKA Chabarovsk 1.23 5.71 11.75
Sat, 2021 February 20. @ 17:30
Dynamo Moskva 2 : 0 Spartak Moskva 2.54 3.07 2.80
Sat, 2021 February 20. @ 15:00
Zenit Peterburg 1 : 2 Arsenal Tula 1.37 4.79 7.80
Wed, 2020 November 04. @ 08:00
SKA Chabarovsk 1 : 0 Rubin Kazan 4.38 3.40 1.74
Wed, 2020 October 21. @ 18:00
Chertanovo Moscow 0 : 4 Ufa FK 6.00 3.73 1.49
Wed, 2020 October 21. @ 17:30
Jaroslavl Shinnik 1 : 2 ot(p) Terek Groznyj 7.50 4.10 1.38

Groups

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 1
1 Ural Sverdlovskaya Oblast 2 2 0 0 6:1 +5 6
2 Veles Moscow 2 1 0 1 5:5 0 3
3 Volga Ulyanovsk 2 0 0 2 2:7 -5 0
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 10
1 Tambov 2 2 0 0 4:1 +3 6
2 Mashuk Pyatigorsk 2 1 0 1 2:2 0 3
3 Dynamo Brjansk 2 0 0 2 0:3 -3 0

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 2
1 Spartak Moskva 2 1 0 1 5:2 +3 3
2 Rodina Moskva 2 1 0 1 4:5 -1 3
3 Yenisey Krasnoyarsk 2 1 0 1 1:3 -2 3
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 3
1 Arsenal Tula 2 1 0 0 3:1 +2 6
2 Tekstilshchik Ivanovo 2 1 0 0 3:1 +2 3
3 Salyut-Energiya Belgorod 2 0 0 2 1:5 -4 0

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 4
1 Ufa FK 2 2 0 0 5:0 +5 6
2 Leningradets 2 1 0 1 1:1 0 3
3 Chertanovo Moscow 2 0 0 2 0:5 -5 0
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 5
1 Khimki FK 2 1 0 0 3:1 +2 6
2 Nizhniy Novgorod FK 2 1 0 0 2:2 0 3
3 Radian Baikal Irkutsk 2 0 0 2 0:2 -2 0

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 6
1 Terek Groznyj 2 2 0 0 5:1 +4 6
2 Znamya Noginsk 2 1 0 1 3:3 0 3
3 Jaroslavl Shinnik 2 0 0 2 1:5 -4 0
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 7
1 Krylya Sovetov Samara 2 2 0 0 7:1 +6 6
2 Rodina Moskva 2 1 0 1 4:5 -1 3
3 Dynamo Stavropol 2 1 0 1 4:4 0 3

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 8
1 Sochi PFC 2 2 0 0 3:1 +2 6
2 Gazovik Orenburg 2 1 0 1 4:2 +2 3
3 Zvezda Perm 2 0 0 2 0:4 -4 0
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 9
1 SKA Chabarovsk 2 2 0 0 4:1 +3 6
2 Rubin Kazan 2 1 0 1 4:3 +1 3
3 Chernomorets Novorossijsk 2 0 0 2 3:7 -4 0

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 1
1 Volga Ulyanovsk 2 0 0 2 2:7 -5 0
2 Veles Moscow 1 0 0 1 1:3 -2 0
3 Ural Sverdlovskaya Oblast 0 0 0 0 0:0 0 0
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 10
1 Mashuk Pyatigorsk 2 1 0 1 2:2 0 3
2 Dynamo Brjansk 1 0 0 1 0:2 -2 0
3 Tambov 0 0 0 0 0:0 0 0

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 2
1 Rodina Moskva 2 1 0 1 4:5 -1 3
2 Yenisey Krasnoyarsk 1 1 0 0 1:0 +1 3
3 Spartak Moskva 0 0 0 0 0:0 0 0
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 3
1 Salyut-Energiya Belgorod 2 0 0 2 1:5 -4 0
2 Tekstilshchik Ivanovo 1 0 0 0 0:1 -1 0
3 Arsenal Tula 0 0 0 0 0:0 0 0

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 4
1 Leningradets 2 1 0 1 1:1 0 3
2 Chertanovo Moscow 1 0 0 1 0:4 -4 0
3 Ufa FK 0 0 0 0 0:0 0 0
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 5
1 Nizhniy Novgorod FK 1 0 0 0 1:2 -1 0
2 Radian Baikal Irkutsk 2 0 0 2 0:2 -2 0
3 Khimki FK 0 0 0 0 0:0 0 0

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 6
1 Znamya Noginsk 2 1 0 1 3:3 0 3
2 Jaroslavl Shinnik 1 0 0 1 1:2 -1 0
3 Terek Groznyj 0 0 0 0 0:0 0 0
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 7
1 Rodina Moskva 2 1 0 1 4:5 -1 3
2 Dynamo Stavropol 2 1 0 1 4:4 0 3
3 Krylya Sovetov Samara 1 1 0 0 3:0 +3 3

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 8
1 Gazovik Orenburg 1 0 0 1 1:2 -1 0
2 Zvezda Perm 2 0 0 2 0:4 -4 0
3 Sochi PFC 0 0 0 0 0:0 0 0
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 9
1 SKA Chabarovsk 1 1 0 0 1:0 +1 3
2 Chernomorets Novorossijsk 2 0 0 2 3:7 -4 0
3 Rubin Kazan 0 0 0 0 0:0 0 0

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 1
1 Ural Sverdlovskaya Oblast 2 2 0 0 6:1 +5 6
2 Veles Moscow 1 1 0 0 4:2 +2 3
3 Volga Ulyanovsk 0 0 0 0 0:0 0 0
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 10
1 Tambov 2 2 0 0 4:1 +3 6
2 Dynamo Brjansk 1 0 0 1 0:1 -1 0
3 Mashuk Pyatigorsk 0 0 0 0 0:0 0 0

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 2
1 Spartak Moskva 2 1 0 1 5:2 +3 3
2 Yenisey Krasnoyarsk 1 0 0 1 0:3 -3 0
3 Rodina Moskva 0 0 0 0 0:0 0 0
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 3
1 Arsenal Tula 2 1 0 0 3:1 +2 6
2 Tekstilshchik Ivanovo 1 1 0 0 3:0 +3 3
3 Salyut-Energiya Belgorod 0 0 0 0 0:0 0 0

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 4
1 Ufa FK 2 2 0 0 5:0 +5 6
2 Chertanovo Moscow 1 0 0 1 0:1 -1 0
3 Leningradets 0 0 0 0 0:0 0 0
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 5
1 Khimki FK 2 1 0 0 3:1 +2 6
2 Nizhniy Novgorod FK 1 1 0 0 1:0 +1 3
3 Radian Baikal Irkutsk 0 0 0 0 0:0 0 0

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 6
1 Terek Groznyj 2 2 0 0 5:1 +4 6
2 Jaroslavl Shinnik 1 0 0 1 0:3 -3 0
3 Znamya Noginsk 0 0 0 0 0:0 0 0
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 7
1 Krylya Sovetov Samara 1 1 0 0 4:1 +3 3
2 Dynamo Stavropol 0 0 0 0 0:0 0 0
3 Rodina Moskva 0 0 0 0 0:0 0 0

Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 8
1 Sochi PFC 2 2 0 0 3:1 +2 6
2 Gazovik Orenburg 1 1 0 0 3:0 +3 3
3 Zvezda Perm 0 0 0 0 0:0 0 0
Pos Name Pld W D L GF:GA GD Pts
Group 9
1 Rubin Kazan 2 1 0 1 4:3 +1 3
2 SKA Chabarovsk 1 1 0 0 3:1 +2 3
3 Chernomorets Novorossijsk 0 0 0 0 0:0 0 0


This page contains upcoming matches from Cup 2020/2021, the most important statistics, the list of previous winners, detailed home, away and total standings in this competitions. You can also find the list of teams playing in this competition, the list of archived seasons. You can reach the team's own stats page from here and you can also compare teams based on upcoming matches by clicking the appropiate icon.